فرهنگی وهنری
این وبلاگ مطالب مربوط به فعالیتهای فرهنگی و هنری را بررسی می کند.
یکشنبه 19 مهر‌ماه سال 1388
جشنواره فیلم رشد

دو فیلم از دانش آموزان استان قزین به بخش مسا بقه سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد راه یافت 

ردیف

نام ونام خانوادگی کارگردان

نام فیلم

منطقه

نام آموزشگاه

1

ریحانه رحمانی

سلام،سلوم،سهولی

نا حیه یک

 شاهد

2

بیتا ثانی

آرزو

نا حیه دو

بعثت

ارایه بیش از 110 فیلم به دبیرخانه جشنواره فیلم رشد

دبیر جشنواره فیلم رشدخبر داد :

دبیر جشنواره فیلم رشد با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد، تنها جشنواره ایی است که نام جشنواره ایی برای تمام فصول را گرفته است از ارایه بیش از 110 فیلم به دبیرخانه این جشنواره خبرداد .

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا کفاش امروز در نشست خبری سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، با بیان اینکه جشنواره فیلم رشد، قدیمی‌ترین جشنواره در ایران است اظهار داشت: بعد از انقلاب از سال 1364 این جشنواره مجددا  کار خود را آغاز کرد و امروز از معدود جشنواره‌هایی است که در فستیوال‌های جهانی ثبت شده است.
وی در ادامه افزود: فیلم رشد با هدف استفاده از توانایی صنعت فیلم سازی برای پیشرفت علم و دانش در فرآیند تربیت دانش آموزان، تبادل فرهنگی و هنری بین کشورهای مختلف دنیا و جمهوری اسلامی ایران، ارتقاء جایگاه فیلم های آموزشی و تربیتی از نظر کمی و کیفی در سطح کشور و تشویق هنرمندان برجسته ایران، آگاهی از تحولات و نوآوری های علمی- آموزشی و تربیتی کشورهای جهان و ایجاد ارتباط متقابل بین تولیدکنندگان فیلم ها و برنامه های علمی، آموزشی و تربیتی با علاقه مندان و خواستاران امتیاز فرهنگی این نوع آثار برگزار می شود.
کفاش  افزود: سی و نهمین جشنواره فیلم رشد، با موضوع اصلاح الگوی مصرف، نقش فناوریهای نوین در آموزش و پرورش، نوآوری و شکوفایی، فرهنگ ملل، فرهنگ و معارف اسلامی، تعلیم و تربیت، ورزش و تربیت بدنی، سلامت روحی و جسمی دانش آموزان کار خود را آغاز می کند.
وی  گفت: تا امروز 858 فیلم ایرانی با 10 درصد رشد نسبت به دوره گذشته و 350 فیلم خارجی با 40 درصد رشد نسبت به دوره قبل به دبیرخانه جشنواره رسیده است.وی افزود :  از بین فیلم های ارسالی، 86 فیلم در بخش مسابقه ایرانی، 53 فیلم در بخش مسابقه خارجی، 16 فیلم در بخش مسابقه فرهنگیان فیلمساز،
14 فیلم در بخش مسابقه دانش آموزان ایرانی و 18 فیلم در بخش مسابقه دانش آموزان خارجی دسته بندی شده است.
دبیر جشنواره فیلم رشد اظهار داشت: افتتاحیه این جشنواره در روز هشتم آبان ماه مصادف با تولد امام رضا(ع)، آغاز و اکران فیلم های بخش مسابقه در 14 سالن به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: جشنواره فیلم رشد، تنها جشنواره ایی است که نام جشنواره ایی برای تمام فصول را گرفته، چرا که پس  از پایان جشنواره داوری در بخش های مختلف سینمایی برای انتخاب در استان ها صورت گرفته و هر استان نیز  یک هفته را برای برگزاری جشنواره در نظر می گیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از سال گذشته تا امروز از 30 هزار دقیقه فیلم علمی و آموزشی ، 3 هزار دقیقه براساس آخرین تغییرات آموزشی، بازتولید شده و در نظرداریم تا پایان امسال ، 5 هزار دقیقه دیگر را نیز برای پخش در استان های سراسر کشور بازتولید کنیم.


عناوین آخرین یادداشت ها
هرایده،اندیشه وانقلابی که درقالب هنر نگنجد ماندنی نخواهد بود . مقام معظم رهبری
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری

FreeCod Fall Hafez

تعداد بازدیدکنندگان : 214188